země - voda voda - voda domů vzduch - voda vzduch - vzduch solární systémy klimatizace lista.png, 112kB

Kolektory Regulus

Kolektory Regulus

Ploché sluneční kolektory se vyznačují velkou plochou zasklení a velkým obsorbérem. Jejich výkon je při plném slunečním záření velký. Využívají většinu sluneční energie, dopadající na jimi zastavěnou plochu.

Použité materiály garantují dlouhou životnost a stálost prametrů kolektorů. U všech modelů je rám z eloxovaného hliníku celoměděný absorbér a vokuově nanášenou absorpční vrstvou s dlouhou životností.

Absorpční plocha kolektorů je tvořena vysoce selektivním povrchem. Ten má vysokou schopnost absorbovat sluneční záření, ale jeho  sálání tepla do okolí (tepelná ztráta sáláním) je minimální.

Solární tvrzené sklo u všech modelů má vysokou odolnost proti rozbití a vysokou propustnost pro sluneční záření. Model KPW1 používá solární antireflexní sklo, které představuje světovou špičku v solárních sklech. speciální vrstva na obou stranách skla eliminuje odrazy slunečního záření a na obsorbér dopadá více slunečního záření.

Tepelná izolace omezuje tepelné ztráty kolektorů a zvyšuje jejich účinnost. Tloušťka minerální izolace se pohybuje od 2 cm do 6 cm podle modelu.

Výběr kolektoru záleží na tom, jeslti budete ohřívat teplou vodu pro domácnost, bazén nebo přitápět nízkoenergetický dům. Kolektory lepších parametrů vám umožní více využívat sluneční energie i za nepříznivějších podmínek na podzim a v zimě.

Sluneční kolektory Regulus jsou certifikovány nezávislou zkušebnou podle nejnovější evropské normy EN 12975-2. Tato norma zahrnuje mimo jiné měření výkonu a účinností, měření mechanické odolnosti včetně odolnosti proti kroupám a dlouhodobou odolnost proti povětrnostním vlivům.

solární kolektory TWI - www.tvi.cz
solární kolektory SUNTIME - www.propuls.cz 
solární kolektory Ivar - ivarcs.cz

Státní dotace - Sluneční kolektory Regulus splňují díky certifikaci podmínky SFŽP a je tedy možné na jejich instalaci získat státní podporu až 80.000 Kč.

domů kontakt lista.png, 112kB

výměnné odkazy: InternetRegion | Autoservis Modřice | optimalizace PageRank.cz | main shop | servis - kotle Brno | zahradní a lesní technika | Marocký štuk | elektrické rozváděče | sevis kabelů | Mytí oken Brno